PSMNR90-40SSHJ
Numărul produsului DigiKey
1727-8561-2-ND - Bandă și mosor (TR)
1727-8561-1-ND - Bandă tăiată la lungime (CT)
Producător
Numărul produsului producătorului
PSMNR90-40SSHJ
Descriere
MOSFET N-CH 40V 375A LFPAK88
Referință client
Descriere detaliată
Canal-N 40 V 375A (Tc) 375W (Tc) Montare pe suprafață LFPAK88 (SOT1235)
Vgs (Max)
±20V
Prod.
Capacitanță intrare (Ciss) (Max) la Vds
12888 pF @ 25 V
Caracteristică FET
Diodă Schottky (corp)
Stare piesă
Inactual
Disipare putere (Max)
375W (Tc)
Tip FET
Temperatură de funcționare
-55°C – 175°C (TJ)
40 V
Calificare
Curent - Consum continuu (Id) la 25°C
10V
Pachet dispozitiv furnizor
LFPAK88 (SOT1235)
Rds pornit (Max) la Id, Vgs
0,9mOhm la 25A, 10V
Pachet/cutie
Vgs(th) (Max) la Id
3,6V la 1mA
Număr produs de bază
Încărcare poartă (Qg) (Max) la Vgs
166 nC @ 10 V