PSMN8R5-40HSX
Numărul produsului DigiKey
1727-PSMN8R5-40HSXTR-ND - Bandă și mosor (TR)
1727-PSMN8R5-40HSXCT-ND - Bandă tăiată la lungime (CT)
1727-PSMN8R5-40HSXDKR-ND - Digi-Reel®
Producător
Numărul produsului producătorului
PSMN8R5-40HSX
Descriere
MOSFET 2N-CH 40V 30A LFPAK56D
Descriere detaliată
Matrice MOSFET 40V 30A (Ta) 53W (Ta) Montare pe suprafață LFPAK56D
Vgs(th) (Max) la Id
4V la 1mA
Producător
Nexperia USA Inc.
Încărcare poartă (Qg) (Max) la Vgs
21,8nC la 10V
Capacitanță intrare (Ciss) (Max) la Vds
1439pF la 25V
Stare piesă
Activ
Putere - Max
53W (Ta)
Tehnologie
MOSFET (oxid metalic)
Temperatură de funcționare
-55°C – 175°C (TJ)
Configurație
Canal 2 N (dublu)
Caracteristică FET
Pachet/cutie
SOT-1205, 8-LFPAK56
Tensiune de la consumator la sursă (Vdss)
40V
Pachet dispozitiv furnizor
LFPAK56D
Curent - Consum continuu (Id) la 25°C
30A (Ta)
Număr produs de bază
Rds pornit (Max) la Id, Vgs
8,5mOhm la 15A, 10V