BUK7208-40B,118 este inactual și nu se mai fabrică.
Produse înlocuitoare disponibile:
Similar
onsemi
În stoc: 0
Fișă de date
Similar
onsemi
În stoc: 0
Fișă de date
În stoc: 142
Infineon Technologies
Infineon Technologies
În stoc: 81
STMicroelectronics
STMicroelectronics
Vishay Siliconix
Canal-N 40 V 75A (Tc) 167W (Tc) Montare pe suprafață DPAK
BUK7208-40B,118
Numărul produsului DigiKey
1727-5245-2-ND - Bandă și mosor (TR)
Producător
Numărul produsului producătorului
BUK7208-40B,118
Descriere
MOSFET N-CH 40V 75A DPAK
Referință client
Descriere detaliată
Categorie
Încărcare poartă (Qg) (Max) la Vgs
35 nC @ 10 V
Prod.
Vgs (Max)
±20V
Serie
Capacitanță intrare (Ciss) (Max) la Vds
2493 pF @ 25 V
Ambalaj
Bandă și mosor (TR)
Caracteristică FET
Stare piesă
Inactual
Disipare putere (Max)
167W (Tc)
Tip FET
Temperatură de funcționare
-55°C – 185°C (TJ)
Tehnologie
Grad
Automobile
Tensiune de la consumator la sursă (Vdss)
40 V
Calificare
AEC-Q101
Curent - Consum continuu (Id) la 25°C
Tip montare
Montare pe suprafață
Tensiune acționare (Max Rds pornit, Min Rds pornit)
10V
Pachet dispozitiv furnizor
DPAK
Rds pornit (Max) la Id, Vgs
8mOhm la 25A, 10V
Pachet/cutie
Vgs(th) (Max) la Id
4V la 1mA