PIC18F252-I/SO
Numărul produsului DigiKey
PIC18F252-I/SO-ND
Producător
Numărul produsului producătorului
PIC18F252-I/SO
Descriere
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 28SOIC
Termen de livrare standard al producătorului
5 săptămâni
Referință client
Descriere detaliată
PIC PIC® 18F CI microcontroler 8bit 40MHz 32KB (16K x 16) FLASH 28-SOIC
Modele EDA/CAD
PIC18F252-I/SO Modele
Dimensiune EEPROM
256 x 8
Dimensiune RAM
1,5K x 8
Tensiune - Alimentare (Vcc/Vdd)
4,2V – 5,5V
Programabil la DigiKey
Verificat
Convertoare de date
A/D 5x10b
Tip oscilator
Extern
Temperatură de funcționare
-40°C – 85°C (TA)
Viteză
40MHz
Tip montare
Montare pe suprafață
Conectivitate
I2C, SPI, UART/USART
Pachet dispozitiv furnizor
28-SOIC
Periferice
Detectare/resetare căderi de tensiune, LVD, POR, PWM, WDT
Pachet/cutie
28-SOIC (0,295", 7,50mm lățime)