PIC16F877A-I/P
Numărul produsului DigiKey
PIC16F877A-I/P-ND
Producător
Numărul produsului producătorului
PIC16F877A-I/P
Descriere
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 40DIP
Termen de livrare standard al producătorului
6 săptămâni
Referință client
Descriere detaliată
PIC PIC® 16F CI microcontroler 8bit 20MHz 14KB (8K x 14) FLASH 40-PDIP
Modele EDA/CAD
PIC16F877A-I/P Modele
Dimensiune EEPROM
256 x 8
Dimensiune RAM
368 x 8
Tensiune - Alimentare (Vcc/Vdd)
4V – 5,5V
Convertoare de date
A/D 8x10b
Tip oscilator
Extern
Temperatură de funcționare
-40°C – 85°C (TA)
Viteză
20MHz
Tip montare
Orificiu străpuns
Conectivitate
I2C, SPI, UART/USART
Pachet dispozitiv furnizor
40-PDIP
Periferice
Detectare/resetare căderi de tensiune, POR, PWM, WDT
Pachet/cutie
40-DIP (0,600", 15,24mm)