PIC16F872-I/SP
Numărul produsului DigiKey
PIC16F872-I/SP-ND
Producător
Numărul produsului producătorului
PIC16F872-I/SP
Descriere
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 28SPDIP
Termen de livrare standard al producătorului
6 săptămâni
Referință client
Descriere detaliată
PIC PIC® 16F CI microcontroler 8bit 20MHz 3,5KB (2K x 14) FLASH 28-SPDIP
Modele EDA/CAD
PIC16F872-I/SP Modele
Dimensiune EEPROM
64 x 8
Dimensiune RAM
128 x 8
Tensiune - Alimentare (Vcc/Vdd)
4V – 5,5V
Convertoare de date
A/D 5x10b
Tip oscilator
Extern
Temperatură de funcționare
-40°C – 85°C (TA)
Viteză
20MHz
Tip montare
Orificiu străpuns
Conectivitate
I2C, SPI
Pachet dispozitiv furnizor
28-SPDIP
Periferice
Detectare/resetare căderi de tensiune, POR, PWM, WDT
Pachet/cutie
28-DIP (0,300", 7,62mm)