MIC2940A-12WU
Numărul produsului DigiKey
576-2237-ND
Producător
Numărul produsului producătorului
MIC2940A-12WU
Descriere
IC REG LINEAR 12V 1.25A TO263-3
Termen de livrare standard al producătorului
9 săptămâni
Referință client
Descriere detaliată
CI regulator tensiune liniar Pozitiv Fixat 1 Ieșire 1,25A TO-263-3
Modele EDA/CAD
MIC2940A-12WU Modele
Curent - În repaus (Iq)
500 µA
Curent - Alimentare (Max)
70 mA
Caracteristici de protecție
Supracurent, Supra-temperatură, Polaritate inversă
Temperatură de funcționare
-40°C – 125°C
Tensiune - Intrare (Max)
26V
Tip montare
Montare pe suprafață
Tensiune - Ieșire (Min/Fixă)
12V
Pachet/cutie
TO-263-4, D2PAK (3 conductoare + lamelă), TO-263AA
Tensiune - Ieșire (Max)
Pachet dispozitiv furnizor
TO-263-3
Cădere de tensiune (Max)
0,6V la 1,25A