MCP3001-I/P
Numărul produsului DigiKey
MCP3001-I/P-ND
Producător
Numărul produsului producătorului
MCP3001-I/P
Descriere
IC ADC 10BIT 8-PDIP
Termen de livrare standard al producătorului
8 săptămâni
Referință client
Descriere detaliată
10 Biți convertor analogic la digital 1 Intrare 1 SAR 8-PDIP
Modele EDA/CAD
MCP3001-I/P Modele
Tip referință
Extern
Tensiune - Alimentare, analogică
2,7V – 5,5V
Tensiune - Alimentare, digitală
2,7V – 5,5V
Temperatură de funcționare
-40°C – 85°C
Tip intrare
Pseudo-diferențial
Pachet/cutie
8-DIP (0,300", 7,62mm)