MCP3001-I/MS
Numărul produsului DigiKey
MCP3001-I/MS-ND
Producător
Numărul produsului producătorului
MCP3001-I/MS
Descriere
IC ADC 10BIT 8-MSOP
Termen de livrare standard al producătorului
4 săptămâni
Referință client
Descriere detaliată
10 Biți convertor analogic la digital 1 Intrare 1 SAR 8-MSOP
Fișă de date
 Fișă de date
Modele EDA/CAD
MCP3001-I/MS Modele
Atributele produsului
Filtrați produsele similare
Afișați atributele goale
Categorie
Număr de convertoare A/D
1
Producător
Microchip Technology
Arhitectură
SAR
Ambalaj
Tub
Tip referință
Extern
Stare piesă
Activ
Tensiune - Alimentare, analogică
2,7V – 5,5V
Număr de biți
10
Tensiune - Alimentare, digitală
2,7V – 5,5V
Rată de eșantionare (pe secundă)
200k
Caracteristici
Număr de intrări
1
Temperatură de funcționare
-40°C – 85°C
Tip intrare
Pseudo-diferențial
Pachet/cutie
8-TSSOP, 8-MSOP (0,118", 3,00mm lățime)