MCP23008-E/P
Numărul produsului DigiKey
MCP23008-E/P-ND
Producător
Numărul produsului producătorului
MCP23008-E/P
Descriere
IC XPNDR 1.7MHZ I2C 18DIP
Termen de livrare standard al producătorului
8 săptămâni
Referință client
Descriere detaliată
Expander intrare/ieșire 8 I2C 1.7 MHz 18-PDIP
Modele EDA/CAD
MCP23008-E/P Modele
Categorie
Tip ieșire
Apăsare-tragere
Producător
Microchip Technology
Curent - Sursă/consumator ieșire
25mA
Ambalaj
Tub
Frecvență ceas
1.7 MHz
Stare piesă
Activ
Tensiune - Alimentare
1,8V – 5,5V
Programabil la DigiKey
Neverificat
Temperatură de funcționare
-40°C – 125°C
Număr de intrări/ieșiri
8
Tip montare
Orificiu străpuns
Interfață
I2C
Pachet/cutie
18-DIP (0,300", 7,62mm)