ATTINY85-20SH este inactual și nu se mai fabrică.
Produse înlocuitoare disponibile:
Direct
Microchip Technology
În stoc: 4.744
Fișă de date
Echivalente parametric
Microchip Technology
În stoc: 431
Fișă de date
AVR AVR® ATtiny, Functional Safety (FuSa) CI microcontroler 8bit 20MHz 8KB (4K x 16) FLASH 8-SOIC
ATTINY85-20SH
Numărul produsului DigiKey
ATTINY85-20SH-ND
Producător
Numărul produsului producătorului
ATTINY85-20SH
Descriere
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 8SOIC
Referință client
Descriere detaliată
Modele EDA/CAD
ATTINY85-20SH Modele
Atributele produsului
Filtrați produsele similare
Categorie
Dimensiune memorie program
Prod.
Tip memorie program
FLASH
Serie
Dimensiune EEPROM
512 x 8
Ambalaj
Tub
Dimensiune RAM
512 x 8
Stare piesă
Inactual
Tensiune - Alimentare (Vcc/Vdd)
2,7V – 5,5V
Programabil la DigiKey
Verificat
Convertoare de date
A/D 4x10b
Procesor
AVR
Tip oscilator
Intern
Dimensiune nucleu
8bit
Temperatură de funcționare
-40°C – 85°C (TA)
Viteză
20MHz
Tip montare
Montare pe suprafață
Conectivitate
USI
Pachet dispozitiv furnizor
8-SOIC
Periferice
Detectare/resetare căderi de tensiune, POR, PWM, WDT
Pachet/cutie
8-SOIC (0,209", 5,30mm lățime)