ATMEGA644-20PU
Numărul produsului DigiKey
ATMEGA644-20PU-ND
Producător
Numărul produsului producătorului
ATMEGA644-20PU
Descriere
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 40DIP
Termen de livrare standard al producătorului
4 săptămâni
Referință client
Descriere detaliată
AVR AVR® ATmega CI microcontroler 8bit 20MHz 64KB (32K x 16) FLASH 40-PDIP
Modele EDA/CAD
ATMEGA644-20PU Modele
Dimensiune EEPROM
2K x 8
Ambalaj
Tub
Dimensiune RAM
4K x 8
Tensiune - Alimentare (Vcc/Vdd)
2,7V – 5,5V
Programabil la DigiKey
Neverificat
Temperatură de funcționare
-40°C – 85°C (TA)
Viteză
20MHz
Tip montare
Orificiu străpuns
Conectivitate
I2C, SPI, UART/USART
Pachet dispozitiv furnizor
40-PDIP
Periferice
Detectare/resetare căderi de tensiune, POR, PWM, WDT
Pachet/cutie
40-DIP (0,600", 15,24mm)