ATMEGA324P-20AU
Numărul produsului DigiKey
ATMEGA324P-20AU-ND
Producător
Numărul produsului producătorului
ATMEGA324P-20AU
Descriere
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 44TQFP
Termen de livrare standard al producătorului
4 săptămâni
Referință client
Descriere detaliată
AVR AVR® ATmega CI microcontroler 8bit 20MHz 32KB (16K x 16) FLASH 44-TQFP (10x10)
Modele EDA/CAD
ATMEGA324P-20AU Modele
Dimensiune EEPROM
1K x 8
Ambalaj
Tavă
Dimensiune RAM
2K x 8
Tensiune - Alimentare (Vcc/Vdd)
2,7V – 5,5V
Programabil la DigiKey
Verificat
Temperatură de funcționare
-40°C – 85°C (TA)
Viteză
20MHz