ATMEGA32-16PU
Numărul produsului DigiKey
ATMEGA32-16PU-ND
Producător
Numărul produsului producătorului
ATMEGA32-16PU
Descriere
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 40DIP
Termen de livrare standard al producătorului
5 săptămâni
Referință client
Descriere detaliată
AVR AVR® ATmega CI microcontroler 8bit 16MHz 32KB (16K x 16) FLASH 40-PDIP
Modele EDA/CAD
ATMEGA32-16PU Modele
Dimensiune EEPROM
1K x 8
Ambalaj
Tub
Dimensiune RAM
2K x 8
Tensiune - Alimentare (Vcc/Vdd)
4,5V – 5,5V
Programabil la DigiKey
Verificat
Temperatură de funcționare
-40°C – 85°C (TA)
Viteză
16MHz
Tip montare
Orificiu străpuns
Conectivitate
I2C, SPI, UART/USART
Pachet dispozitiv furnizor
40-PDIP
Periferice
Detectare/resetare căderi de tensiune, POR, PWM, WDT
Pachet/cutie
40-DIP (0,600", 15,24mm)