06R155BU este inactual și nu se mai fabrică.
Produse înlocuitoare disponibile:
Similar
Littelfuse Inc.
În stoc: 3.761
Fișă de date
Building Automation – Protect/Sense/Control
Basics of NTC and PTC Thermistors - Another Teaching Moment
06R155BU
Numărul produsului DigiKey
06R155BU-ND
Producător
Numărul produsului producătorului
06R155BU
Descriere
PTC RESET FUSE 6V 1.55A RADIAL
Referință client
Descriere detaliată
Polimeric Siguranță resetabilă PTC 6V 1.55 A Ih Orificiu străpuns Radial, Disc
Categorie
Rezistență - Inițială (Ri) (Min)
40 mOhms
Producător
Littelfuse Inc.
Rezistență - După decuplare (R1) (Max)
100 mOhms
Serie
Temperatură de funcționare
-40°C – 85°C
Ambalaj
Vrac
Valori nominale
Stare piesă
Inactual
Tip montare
Orificiu străpuns
Tip
Polimeric
Pachet/cutie
Radial, Disc
Tensiune - Max
6V
Mărime/Dimensiune
0,272" diam. x 0,118" grosime (6,90mm x 3,00mm)
Curent - Menținere (Ih) (Max)
1.55 A
Înălțime - Montat (Max)
0,449" (11,40mm)
Curent - Decuplare (It)
2.7 A
Grosime (Max)
Curent - Max
40 A
Spațiu între derivații
0,201" (5,10mm)