MCB40P1200LB-TUB este inactual și nu se mai fabrică.
Produse înlocuitoare disponibile:
Matrice MOSFET 1200V (1,2kV) 55A (Tc) – Montare pe suprafață SMPD
MCB40P1200LB-TUB
Numărul produsului DigiKey
MCB40P1200LB-TUB-ND
Producător
Numărul produsului producătorului
MCB40P1200LB-TUB
Descriere
MOSFET 2N-CH 1200V 55A SMPD
Referință client
Descriere detaliată
Filtrați produsele similare
Afișați atributele goale
Categorie
Încărcare poartă (Qg) (Max) la Vgs
161nC la 20V
Producător
IXYS
Capacitanță intrare (Ciss) (Max) la Vds
2790pF @ 1000V
Ambalaj
Tub
Putere - Max
Stare piesă
Inactual
Temperatură de funcționare
-55°C – 150°C
Tehnologie
Silicon carbid (SiC)
Grad
Configurație
Canal 2 N (dublu)
Calificare
Caracteristică FET
Tip montare
Montare pe suprafață
Tensiune de la consumator la sursă (Vdss)
1200V (1,2kV)
Pachet/cutie
Modul de alimentare 9-SMD
Curent - Consum continuu (Id) la 25°C
55A (Tc)
Pachet dispozitiv furnizor
SMPD
Rds pornit (Max) la Id, Vgs
34mOhm la 50A, 20V
Număr produs de bază
Vgs(th) (Max) la Id
4V la 15mA