IPG20N04S409ATMA1 este inactual și nu se mai fabrică.
Produse înlocuitoare disponibile:
MFR Recommended
Infineon Technologies
În stoc: 5.090
Fișă de date
Similar
Diodes Incorporated
În stoc: 0
Fișă de date
Matrice MOSFET 40V 20A (Tc) 54W (Tc) Montare pe suprafață PG-TDSON-8
IPG20N04S409ATMA1
Numărul produsului DigiKey
448-IPG20N04S409ATMA1TR-ND - Bandă și mosor (TR)
Producător
Numărul produsului producătorului
IPG20N04S409ATMA1
Descriere
MOSFET 2N-CH 40V 20A 8TDSON
Referință client
Descriere detaliată
Modele EDA/CAD
IPG20N04S409ATMA1 Modele
Atributele produsului
Filtrați produsele similare
Categorie
Vgs(th) (Max) la Id
4V la 22µA
Producător
Infineon Technologies
Încărcare poartă (Qg) (Max) la Vgs
28nC la 10V
Serie
Capacitanță intrare (Ciss) (Max) la Vds
2250pF la 25V
Ambalaj
Bandă și mosor (TR)
Putere - Max
54W (Tc)
Stare piesă
Inactual
Temperatură de funcționare
-55°C – 175°C (TJ)
Tehnologie
MOSFET (oxid metalic)
Grad
Automobile
Configurație
Canal 2 N (dublu)
Calificare
AEC-Q101
Caracteristică FET
Tip montare
Montare pe suprafață
Tensiune de la consumator la sursă (Vdss)
40V
Pachet/cutie
8-PowerTDFN
Curent - Consum continuu (Id) la 25°C
20A (Tc)
Pachet dispozitiv furnizor
PG-TDSON-8
Rds pornit (Max) la Id, Vgs
8,6mOhm la 17A, 10V