FH48-20S-0.5SV
FH48-20S-0.5SV
FH48-20S-0.5SV
Numărul produsului DigiKey
H125209TR-ND - Bandă și mosor (TR)
H125209CT-ND - Bandă tăiată la lungime (CT)
H125209DKR-ND - Digi-Reel®
Producător
Numărul produsului producătorului
FH48-20S-0.5SV
Descriere
CONN FFC VERT 20POS 0.5MM SMD
Termen de livrare standard al producătorului
12 săptămâni
Referință client
Descriere detaliată
20 Poziție FFC Conector Contacte, Vertical – 1 parte 0,020" (0,50mm) Montare pe suprafață
Fișă de date
 Fișă de date
Modele EDA/CAD
FH48-20S-0.5SV Modele
Atributele produsului
Filtrați produsele similare
Categorie
Material contact
Fosfor bronz
Producător
Hirose Electric Co Ltd
Finisaj contact
Serie
Material carcasă
Polimer cristale lichide (LCP), Fără halogen
Ambalaj
Bandă și mosor (TR)
Bandă tăiată la lungime (CT)
Digi-Reel®
Material dispozitiv de acționare
Stare piesă
Activ
Caracteristici
Forță de inserție redusă (LIF)
Tip plat flexibil
FFC
Valoare nominală tensiune
50V
Tip montare
Montare pe suprafață
Temperatură de funcționare
-40°C – 85°C
Tip Conector/contact
Contacte, Vertical – 1 parte
Valoare nominală inflamabilitate material
V-0 UL94
Număr de poziţii
20
Valoare nominală curent (Amp)
0,5A
Pas
0,020" (0,50mm)
Grosime finisaj contact
Terminație
Aliaj de lipit
Culoare carcasă
Gri
Grosime FFC, FCB
0,30mm
Culoare dispozitiv de acționare
Negru
Înălțime deasupra plăcii
0,243" (6,18mm)