FH28K-28S-0.5SH
Numărul produsului DigiKey
26-FH28K-28S-0.5SHTR-ND - Bandă și mosor (TR)
26-FH28K-28S-0.5SHCT-ND - Bandă tăiată la lungime (CT)
26-FH28K-28S-0.5SHDKR-ND - Digi-Reel®
Producător
Numărul produsului producătorului
FH28K-28S-0.5SH
Descriere
CONN FFC BOTTOM 28POS 0.5MM R/A
Descriere detaliată
28 Poziție FFC, FPC Conector Contacte, Inferior 0,020" (0,50mm) Montare pe suprafață, Unghi drept
Modele EDA/CAD
FH28K-28S-0.5SH Modele
Material contact
Aliaj de cupru
Material carcasă
Polimer cristale lichide (LCP), Fără halogen
Material dispozitiv de acționare
Caracteristici
Retenție aliaj de lipit
Tip plat flexibil
FFC, FPC
Valoare nominală tensiune
50V
Temperatură de funcționare
-40°C – 125°C
V-0 UL94
Număr de poziţii
28
Valoare nominală curent (Amp)
0,5A
Pas
0,020" (0,50mm)
Grosime finisaj contact
1,25µin (0,03µm)
Culoare carcasă
Gri
Grosime FFC, FCB
0,30mm
Înălțime deasupra plăcii
0,100" (2,54mm)