FH28H-80S-0.5SH(05)
FH28H-80S-0.5SH(05)
FH28H-80S-0.5SH(05)
Numărul produsului DigiKey
HFV080TR-ND - Bandă și mosor (TR)
HFV080CT-ND - Bandă tăiată la lungime (CT)
HFV080DKR-ND - Digi-Reel®
Producător
Numărul produsului producătorului
FH28H-80S-0.5SH(05)
Descriere
CONN FFC BOTTOM 80POS 0.5MM R/A
Descriere detaliată
80 Poziție FFC, FPC Conector Contacte, Inferior 0,020" (0,50mm) Montare pe suprafață, Unghi drept
Modele EDA/CAD
FH28H-80S-0.5SH(05) Modele
Material contact
Fosfor bronz
Material carcasă
Polimer cristale lichide (LCP), Fără halogen
Material dispozitiv de acționare
Caracteristici
Retenție aliaj de lipit, Forță de inserție zero (ZIF)
Tip plat flexibil
FFC, FPC
Valoare nominală tensiune
50V
Temperatură de funcționare
-40°C – 105°C
V-0 UL94
Număr de poziţii
80
Valoare nominală curent (Amp)
0,5A
Pas
0,020" (0,50mm)
Culoare carcasă
Gri
Grosime FFC, FCB
0,30mm
Înălțime deasupra plăcii
0,100" (2,54mm)