FH12A-24S-0.5SH(55)
FH12A-24S-0.5SH(55)
FH12A-24S-0.5SH(55)
Numărul produsului DigiKey
HFK124TR-ND - Bandă și mosor (TR)
HFK124CT-ND - Bandă tăiată la lungime (CT)
HFK124DKR-ND - Digi-Reel®
Producător
Numărul produsului producătorului
FH12A-24S-0.5SH(55)
Descriere
CONN FFC FPC TOP 24POS 0.5MM R/A
Descriere detaliată
24 Poziție FFC, FPC Conector Contacte, Parte superioară 0,020" (0,50mm) Montare pe suprafață, Unghi drept
Modele EDA/CAD
FH12A-24S-0.5SH(55) Modele
Caracteristici
Forță de inserție zero (ZIF)
Valoare nominală tensiune
50V
Temperatură de funcționare
-40°C – 85°C
Tip Conector/contact
Contacte, Parte superioară
Număr de poziţii
24
Valoare nominală curent (Amp)
0,5A
Pas
0,020" (0,50mm)
Grosime FFC, FCB
0,30mm
Înălțime deasupra plăcii
0,079" (2,00mm)