DF1B-6P-2.5DS(01)
Numărul produsului DigiKey
H3636-ND
Producător
Numărul produsului producătorului
DF1B-6P-2.5DS(01)
Descriere
CONN HEADER R/A 6POS 2.5MM
Descriere detaliată
Baretă de conexiuni cu conector Orificiu străpuns, Unghi drept 6 position 0,098" (2,50mm)
Modele EDA/CAD
DF1B-6P-2.5DS(01) Modele
Înălțime izolație
0,224" (5,69mm)
Serie
Formă contact
Pătrat
Ambalaj
Pungă
Finisaj contact - Conectare
Auriu
Grosime finisaj contact - Conectare
8,00µin (0,203µm)
Material contact
Alamă
Caracteristici
Slot îmbinare cu pene
Număr de rânduri
1
Temperatură de funcționare
-35°C – 85°C
Culoare izolație
Alb
Înveliș
Cu manta – Perete 4
Valoare nominală tensiune
250V
Terminație
Aliaj de lipit
Înălțimi stivuire cu conectare
Tip fixare
Apăsare-tragere
Grosime finisaj contact - Știft
Lungime contact - Conectare
0,177" (4,50mm)
Aplicații
Lungime contact - Știft
0,142" (3,60mm)