FFC2C05-50-G
Numărul produsului DigiKey
2073-FFC2C05-50-GTR-ND - Bandă și mosor (TR)
Producător
Numărul produsului producătorului
FFC2C05-50-G
Descriere
CONN FFC FPC 50POS 0.5MM R/A
Termen de livrare standard al producătorului
12 săptămâni
Referință client
Descriere detaliată
50 Poziție FFC, FPC Conector Contacte, Partea superioară și partea inferioară 0,020" (0,50mm) Montare pe suprafață, Unghi drept
Fișă de date
 Fișă de date
Modele EDA/CAD
FFC2C05-50-G Modele
Atributele produsului
Filtrați produsele similare
Categorie
Tip capăt cablu
Crestat, Cu formă conică
Producător
GCT
Material contact
Fosfor bronz
Serie
Finisaj contact
Auriu
Ambalaj
Bandă și mosor (TR)
Material carcasă
Polimer cristale lichide (LCP)
Stare piesă
Activ
Material dispozitiv de acționare
Polimer cristale lichide (LCP)
Tip plat flexibil
FFC, FPC
Caracteristici
Retenție aliaj de lipit
Tip montare
Montare pe suprafață, Unghi drept
Valoare nominală tensiune
50V
Tip Conector/contact
Contacte, Partea superioară și partea inferioară
Temperatură de funcționare
-25°C – 85°C
Număr de poziţii
50
Valoare nominală inflamabilitate material
V-0 UL94
Pas
0,020" (0,50mm)
Valoare nominală curent (Amp)
0,4A
Terminație
Aliaj de lipit
Grosime finisaj contact
Flash
Grosime FFC, FCB
0,30mm
Culoare carcasă
Natural
Înălțime deasupra plăcii
0,087" (2,20mm)