270X232A105B2A1
Numărul produsului DigiKey
CT2244-ND
Producător
Numărul produsului producătorului
270X232A105B2A1
Descriere
POT 1M OHM 1/5W CARBON LOG
Termen de livrare standard al producătorului
12 săptămâni
Referință client
Descriere detaliată
1M Ohm 1 Grup Logaritmic Montare panou Potențiometru Niciunul 1.0 Kierros Carbon 0,2W, 1/5W Pini PC, Încuietori placă
Categorie
Număr de grupuri
1
Producător
CTS Electrocomponents
Tip ajustare
Reglare laterală
Serie
Coeficient de temperatură
Ambalaj
Vrac
Rotație
300°
Stare piesă
Activ
Material rezistiv
Carbon
Rezistență (ohmi)
1M
Stil terminație
Pini PC, Încuietori placă
Toleranță
±20%
Tip dispozitiv de acționare
Rotund
Putere (wați)
0,2W, 1/5W
Lungime dispozitiv de acționare
1,000" (25,40mm)
Comutator încorporat
Niciunul
Diametru dispozitiv de acționare
0,125" (3,18mm)
Număr de rotații
1.0
Filet bucșă
1/4-32
Caracteristici
Tip montare
Montare panou
Conicitate
Logaritmic
Dimensiune - Corp
Rotund - 0,626" diam. (15,9mm)