PDB181-E415K-104B
Numărul produsului DigiKey
118-PDB181-E415K-104B-ND
Producător
Numărul produsului producătorului
PDB181-E415K-104B
Descriere
POT 100K OHM 1/5W CARBON LINEAR
Termen de livrare standard al producătorului
23 săptămâni
Referință client
Descriere detaliată
100k Ohm 1 Grup Liniar Orificiu străpuns Potențiometru – 1.0 Kierros Carbon 0,2W, 1/5W Papuc lipit
Categorie
Număr de grupuri
1
Producător
Bourns Inc.
Tip ajustare
Definit de utilizat
Serie
Coeficient de temperatură
Ambalaj
Tavă
Rotație
300°
Stare piesă
Activ
Material rezistiv
Carbon
Rezistență (ohmi)
100k
Stil terminație
Papuc lipit
Toleranță
±20%
Tip dispozitiv de acționare
Moletat și cu slot
Putere (wați)
0,2W, 1/5W
Lungime dispozitiv de acționare
0,591" (15,00mm)
Comutator încorporat
Diametru dispozitiv de acționare
0,236" (6,00mm)
Număr de rotații
1.0
Filet bucșă
M7 x 0,75
Caracteristici
Tip montare
Orificiu străpuns
Conicitate
Liniar
Dimensiune - Corp
Rotund - 0,669" diam. (17,00mm)