PDB12-H2251-502BF
Numărul produsului DigiKey
118-PDB12-H2251-502BF-ND
Producător
Numărul produsului producătorului
PDB12-H2251-502BF
Descriere
POT 5K OHM 0.08W CARBON LINEAR
Termen de livrare standard al producătorului
23 săptămâni
Referință client
Descriere detaliată
5k Ohm 1 Grup Liniar Orificiu străpuns Potențiometru Opritor 1.0 Kierros Carbon 0,08W Pini PC, Încuietori placă
Categorie
Tip ajustare
Reglare în partea superioară
Producător
Bourns Inc.
Coeficient de temperatură
Serie
Rotație
300°
Ambalaj
Tavă
Material rezistiv
Carbon
Stare piesă
Activ
Stil terminație
Pini PC, Încuietori placă
Rezistență (ohmi)
5k
Tip dispozitiv de acționare
Aplatizat
Toleranță
±20%
Lungime dispozitiv de acționare
0,984" (25,00mm)
Putere (wați)
0,08W
Diametru dispozitiv de acționare
0,236" (6,00mm)
Comutator încorporat
Opritor
Filet bucșă
Număr de rotații
1.0
Tip montare
Orificiu străpuns
Caracteristici
Dimensiune - Corp
Dreptunghiular - 0,504" x 0,488" fațetă (12,80mm x 12,40mm)