LT1764EQ-1.8#PBF
Numărul produsului DigiKey
LT1764EQ-1.8#PBF-ND
Producător
Numărul produsului producătorului
LT1764EQ-1.8#PBF
Descriere
IC REG LINEAR 1.8V 3A DDPAK-5
Descriere detaliată
CI regulator tensiune liniar Pozitiv Fixat 1 Ieșire 3A DDPAK-5
Modele EDA/CAD
LT1764EQ-1.8#PBF Modele
Prod.
Curent - În repaus (Iq)
1.5 mA
Ambalaj
Tub
Curent - Alimentare (Max)
200 mA
PSRR
63dB (120Hz)
Temperatură de funcționare
-40°C – 125°C (TJ)
Tensiune - Intrare (Max)
20V
Tensiune - Ieșire (Min/Fixă)
1,8V
Pachet/cutie
TO-263-6, D2PAK (5 conductoare + lamelă), TO-263BA
Tensiune - Ieșire (Max)
Pachet dispozitiv furnizor
DDPAK-5
Cădere de tensiune (Max)
0,66V la 3A