ADP1762ACPZ1.25-R7
Numărul produsului DigiKey
505-ADP1762ACPZ1.25-R7TR-ND - Bandă și mosor (TR)
Producător
Numărul produsului producătorului
ADP1762ACPZ1.25-R7
Descriere
IC REG LINEAR 1.25V 2A 16-LFCSP
Descriere detaliată
CI regulator tensiune liniar Pozitiv Fixat 1 Ieșire 2A 16-LFCSP (3x3)
Modele EDA/CAD
ADP1762ACPZ1.25-R7 Modele
Curent - În repaus (Iq)
8 mA
Curent - Alimentare (Max)
14 mA
PSRR
63dB – 34dB (10kHz – 1MHz)
Temperatură de funcționare
-40°C – 125°C (TJ)
Tensiune - Intrare (Max)
1,98V
Tensiune - Ieșire (Min/Fixă)
1,25V
Cădere de tensiune (Max)
0,095V la 2A