F51H-1A7H1-11006-B100
Numărul produsului DigiKey
609-F51H-1A7H1-11006-B100TR-ND - Bandă și mosor (TR)
609-F51H-1A7H1-11006-B100CT-ND - Bandă tăiată la lungime (CT)
609-F51H-1A7H1-11006-B100DKR-ND - Digi-Reel®
Producător
Numărul produsului producătorului
F51H-1A7H1-11006-B100
Descriere
CONN FFC FPC VERT 6POS 1MM SMD
Termen de livrare standard al producătorului
13 săptămâni
Referință client
Descriere detaliată
6 Poziție FFC, FPC Conector Contacte, Vertical – 1 parte 0,039" (1,00mm) Montare pe suprafață
Fișă de date
 Fișă de date
Modele EDA/CAD
F51H-1A7H1-11006-B100 Modele
Atributele produsului
Filtrați produsele similare
Categorie
Material contact
Fosfor bronz
Producător
Amphenol ICC (FCI)
Finisaj contact
Auriu
Serie
Material carcasă
Polimer cristale lichide (LCP), Umplut cu sticlă
Ambalaj
Bandă și mosor (TR)
Bandă tăiată la lungime (CT)
Digi-Reel®
Material dispozitiv de acționare
Stare piesă
Activ
Caracteristici
Retenție aliaj de lipit
Tip plat flexibil
FFC, FPC
Valoare nominală tensiune
50V
Tip montare
Montare pe suprafață
Temperatură de funcționare
-40°C – 105°C
Tip Conector/contact
Contacte, Vertical – 1 parte
Valoare nominală inflamabilitate material
V-0 UL94
Număr de poziţii
6
Valoare nominală curent (Amp)
0,5A
Pas
0,039" (1,00mm)
Grosime finisaj contact
1,97µin (0,050µm)
Terminație
Aliaj de lipit
Culoare carcasă
Natural
Grosime FFC, FCB
0,33mm
Culoare dispozitiv de acționare
Gri
Înălțime deasupra plăcii
0,165" (4,20mm)