AZ9731-1C-12DC2ED2
Numărul produsului DigiKey
3385-AZ9731-1C-12DC2ED2-ND
Producător
Numărul produsului producătorului
AZ9731-1C-12DC2ED2
Descriere
RELAY AUTOMOTIVE SPDT 40A 12V
Termen de livrare standard al producătorului
9 săptămâni
Referință client
Descriere detaliată
Releu auto SPDT (1 formă C) 12V c.c. Bobină Cu montare pe carcasă
Categorie
Tensiune prescrisă de acționare
V c.c. 7,8
Producător
American Zettler
Tensiune prescrisă de revenire
1,8V c.c.
Serie
Timp de funcționare
7 ms
Ambalaj
Cutie
Timp eliberare
5 ms
Stare piesă
Activ
Caracteristici
Diodă, MINI-ISO cu consolă de fixare din plastic, etanșată - Rășină epoxidică
Tip bobină
Fără blocare
Tip montare
Cu montare pe carcasă
Curent bobină
133.3 mA
Stil terminație
Introducere mufă, Conectare rapidă – 0,250" (6,3mm)
Tensiune bobină
12V c.c.
Temperatură de funcționare
-40°C – 125°C
Formă contact
SPDT (1 formă C)
Material contact
Oxid argint staniu (AgSnO)
Valoare nominală contact (Curent)
40 A
Putere bobină
1,6W
Tensiune de comutare
75V c.c. - max.
Rezistență bobină
90 Ohms