EEE-FK1V221AP is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
Panasonic Industry
In Stock: 743
Datasheet
Upgrade
Panasonic Industry
In Stock: 82
Datasheet
Upgrade
In Stock: 5.622
In Stock: 40
Similar
In Stock: 535
Rubycon
In Stock: 2.548
Nichicon
Similar
Cornell Dubilier Knowles
In Stock: 500
Cornell Dubilier Knowles
In Stock: 500
Chemi-Con
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Nichicon
220 µF 35 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C