CFR-25JB-52-470K
DigiKey Part Number
470KQBK-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CFR-25JB-52-470K
Description
RES 470K OHM 5% 1/4W AXIAL
Detailed Description
470 kOhms ±5% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200 Carbon Film
EDA/CAD Models
CFR-25JB-52-470K Models
Temperature Coefficient
0/ -700ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)