RSQ25-KIT
DigiKey Part Number
13-RSQ25-KIT-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RSQ25-KIT
Description
FILM RESISTOR KIT
Customer Reference
Detailed Description
Carbon Film Resistor Kit 1 ~ 1M Ohm ±5% 0.25W, 1/4W Through Hole 4225 Pieces (169 Values - 25 Each)
Category
Resistance (Ohms)
1 ~ 1M
Manufacturer
YAGEO
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Series
Tolerance
±5%