WLBD1005HCU471TL is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Abracon LLC
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Pulse Electronics
In Stock: 0
Datasheet
TAI-TECH Advanced Electronics Co., Ltd.
Image for WLBD1005HCU471TL is not available
WLBD1005HCU471TL
DigiKey Part Number
1292-WLBD1005HCU471TLTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WLBD1005HCU471TL
Description
FERRITE BEAD 470 OHM 0402 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
470 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 0402 (1005 Metric) 1A 200mOhm
Category
Current Rating (Max)
1A
Manufacturer
Walsin Technology Corporation
DC Resistance (DCR) (Max)
200mOhm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Filter Type
Power Line
Mounting Type
Surface Mount
Number of Lines
1
Height (Max)
0.024" (0.60mm)
Impedance @ Frequency
470 Ohms @ 100 MHz
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)