GSD2004WS-HE3-08 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | GSD2004WS-HE3-08 |
Description | DIODE STANDARD 240V 225MA SOD323 |
Customer Reference | |
Detailed Description | Diode 240 V 250mA Surface Mount SOD-323 |
EDA/CAD Models | GSD2004WS-HE3-08 Models |
Category | Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 240 V |
Mfr | Capacitance @ Vr, F 5pF @ 0V, 1MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Grade Automotive |
Part Status Obsolete | Qualification AEC-Q101 |
Technology | Mounting Type |
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 240 V | Package / Case |
Current - Average Rectified (Io) 250mA | Supplier Device Package SOD-323 |
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1 V @ 100 mA | Operating Temperature - Junction 150°C (Max) |
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Base Product Number |