MBJCH31LBC7225KTDA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 860
Datasheet
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 0
TDK
2.2 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7S 1206 (3216 Metric)
MBJCH31LBC7225KTDA01
DigiKey Part Number
587-MBJCH31LBC7225KTDA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MBJCH31LBC7225KTDA01
Description
CAP CER 2.2UF 100V X7S 1206
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MBJCH31LBC7225KTDA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)