JMK212BJ476MG-T | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | JMK212BJ476MG-T |
Description | CAP CER 47UF 6.3V X5R 0805 |
Customer Reference | |
Detailed Description | 47 µF ±20% 6.3V Ceramic Capacitor X5R 0805 (2012 Metric) |
EDA/CAD Models | JMK212BJ476MG-T Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 85°C |
Series | Applications |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type |
Part Status Not For New Designs | Package / Case 0805 (2012 Metric) |
Capacitance | Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
Tolerance ±20% | Thickness (Max) 0.053" (1.35mm) |