CL21A476MQYNNNG | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CL21A476MQYNNNG |
Description | CAP CER 47UF 6.3V X5R 0805 |
Manufacturer Standard Lead Time | 31 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 47 µF ±20% 6.3V Ceramic Capacitor X5R 0805 (2012 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CL21A476MQYNNNG Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 85°C |
Capacitance | Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
Tolerance ±20% | Thickness (Max) 0.057" (1.45mm) |