RBE2VA20ATR | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | RBE2VA20ATR |
Description | DIODE SCHOTTKY 20V 2A TUMD2 |
Customer Reference | |
Detailed Description | Diode 20 V 2A Surface Mount TUMD2 |
Datasheet | Datasheet |
Category | Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
Mfr | Current - Reverse Leakage @ Vr 700 µA @ 20 V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type |
Part Status Not For New Designs | Package / Case |
Technology | Supplier Device Package TUMD2 |
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 20 V | Operating Temperature - Junction 125°C (Max) |
Current - Average Rectified (Io) 2A | Base Product Number |
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 460 mV @ 2 A |