Image for CMC100080020H is not available
CMC100080020H
DigiKey Part Number
4616-CMC100080020H-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMC100080020H
Description
CMC100080020H
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Uncoated Nanocrystalline Ferrite Core Toroid Type Length Width 3.937" (100.00mm) Diameter 0.787" (20.00mm) Height
Category
Tolerance
±30%
Manufacturer
Magnetics, a division of Spang & Co.
Gap
Ungapped
Packaging
Bulk
Initial Permeability (µi)
80000
Part Status
Active
Effective Length (le) mm
282.0
Core Type
Toroid
Effective Area (Ae) mm²
Material
Nanocrystalline
Finish
Uncoated
Diameter
3.937" (100.00mm)
Height
0.787" (20.00mm)
Inductance Factor (Al)
57 µH