M39014/01-1483V is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
2200 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor BX Radial
M39014/01-1483V
DigiKey Part Number
478-M39014/01-1483V-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
M39014/01-1483V
Description
CAP CER AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Applications
Series
Failure Rate
P (0.1%)
Packaging
Bulk
Package / Case
Radial
Capacitance
Size / Dimension
0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.29mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)