KGM03CS60G105MH
DigiKey Part Number
478-KGM03CS60G105MHTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGM03CS60G105MHCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGM03CS60G105MHDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM03CS60G105MH
Description
CAP CER 1UF 4V X6S 0201
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 µF ±20% 4V Ceramic Capacitor X6S 0201 (0603 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.015" (0.39mm)