CK05BX270K is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
27 pF ±10% 200V Ceramic Capacitor BX Radial
CK05BX270K
DigiKey Part Number
1001-2014-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CK05BX270K
Description
CAP CER 27PF 200V 10% RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CK05BX270K Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bag
Size / Dimension
0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.29mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.200" (5.08mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)