CKR05BX270KR is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for CKR05BX270KR is not available
CKR05BX270KR
DigiKey Part Number
478-CKR05BX270KR-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CKR05BX270KR
Detailed Description
27 pF ±10% 200V Ceramic Capacitor BX Radial
EDA/CAD Models
CKR05BX270KR Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Failure Rate
R (0.01%)
Size / Dimension
0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.29mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)