CDR04BX184AKUR is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
0.18 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor BX 1812 (4532 Metric)
CDR04BX184AKUR
DigiKey Part Number
1001-2000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDR04BX184AKUR
Description
CAP CER 0.18UF 50V 10% BX 1812
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CDR04BX184AKUR Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Applications
Series
Failure Rate
R (0.01%)
Packaging
Bag
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.180" L x 0.125" W (4.57mm x 3.18mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.080" (2.03mm)