CDR04BX184AKUR is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
0.18 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor BX 1812 (4532 Metric)
CDR04BX184AKUR
DigiKey Part Number
478-CDR04BX184AKUR-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDR04BX184AKUR
Description
CAP CER SMP MLC HI-REL
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CDR04BX184AKUR Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Bulk
Failure Rate
R (0.01%)
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.180" L x 0.125" W (4.57mm x 3.18mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.080" (2.03mm)