AZ23C5V6W-7-F | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | AZ23C5V6W-7-F |
Description | DIODE ZENER ARRAY 5.6V SOT-323 |
Manufacturer Standard Lead Time | 40 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Zener Diode Array 1 Pair Common Anode 5.6 V 200 mW ±5% SOT-323 |
Datasheet | Datasheet |
Category | Impedance (Max) (Zzt) 40 Ohms |
Manufacturer Diodes Incorporated | Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 2 V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA |
Part Status Active | Operating Temperature -65°C ~ 150°C |
Configuration 1 Pair Common Anode | Mounting Type Surface Mount |
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 5.6 V | Package / Case SC-70, SOT-323 |
Tolerance ±5% | Supplier Device Package SOT-323 |
Power - Max 200 mW | Base Product Number |