GD PSLM31.14-ROSK-25-1-100-R18
DigiKey Part Number
475-GDPSLM31.14-ROSK-25-1-100-R18TR-ND - Tape & Reel (TR)
475-GDPSLM31.14-ROSK-25-1-100-R18CT-ND - Cut Tape (CT)
475-GDPSLM31.14-ROSK-25-1-100-R18DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GD PSLM31.14-ROSK-25-1-100-R18
Description
67000
Detailed Description
LED Lighting Color DURIS® S 5 Blue 452.5nm (444nm ~ 461nm) 1212 (3030 Metric)
Category
Luminous Flux @ Current/Temperature
187mW (164mW ~ 210mW)
Mfr
Temperature - Test
25°C
Wavelength
452.5nm (444nm ~ 461nm)
Size / Dimension
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Current - Test
100mA
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
2.85V
Base Product Number
Current - Max
200mA