GD PSLM31.14-RNSJ-25-1-100-R18 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | GD PSLM31.14-RNSJ-25-1-100-R18 |
Description | 67000 |
Datasheet | Datasheet |
Category | Luminous Flux @ Current/Temperature 172mW (150mW ~ 194mW) |
Mfr | Temperature - Test 25°C |
Series | Viewing Angle 120° |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type Surface Mount |
Part Status Active | Package / Case 1212 (3030 Metric) |
Color | Supplier Device Package 1212 |
Wavelength 452.5nm (444nm ~ 461nm) | Size / Dimension 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) |
Current - Test 100mA | Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm) |
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2.85V | Base Product Number |
Current - Max 200mA |