17EHD026SCH232
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
17EHD026SCH232
DigiKey Part Number
17EHD026SCH232-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
17EHD026SCH232
Description
CONN D-SUB HD RCPT 26P VERT SLDR
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
26 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
17EHD026SCH232 Models
Contact Finish Thickness
15.0µin (0.38µm)
Current Rating (Amps)
3A
Connector Style
Features
Board Lock
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Voltage Rating
125V
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C